facebook twitter linkedin google plus behance instagram youtube vimeo logo-edx
Skip to main content

INCREATE MOOC (TR)

increate

About This Course

IN-Create eğitim platformu, entegrasyonu yepyeni bir perspektiften görebilmeniz için temel ve kritik bilgiler edinebileceğiniz bir ortamdır. Ekibimiz, entegrasyonda sanatsal ifadenin kullanılmasının büyük potansiyele sahip ilerici bir yaklaşım olduğuna inanıyor ve çalışmalarımızı sizlerle paylaşmayı çok istiyoruz.

Erasmus+ projesi kapsamında finanse edilen IN-Create kursunun amacı, üçüncü ülke vatandaşlarının AB'ye başarılı bir şekilde entegrasyonunu teşvik etmek için temel ihtiyacı ele almak ve sosyal içerme ve topluluk uyumunu teşvik etmenin bir aracı olarak yaratıcı ifadeyi geliştirmektir.

Eğitimcilere sanatın temel bilgilerini ve üçüncü ülke vatandaşlarının katılımını sağlamanın yollarını sunmak için yenilikçi yöntemlerden oluşan bir eğitim programı geliştirdik. Bu program, gençlik çalışması süpervizörlerine aşağıdaki alanlarda temel fiziki ve  sosyal becerileri tanıtmaktadır. 

 • Fotoğrafçılık 
 • Tiyatro
 • Film Yapımı
 • Sosyal Ekonomi 

Modüllerin her birinde, programları  uygulamak için gerekli becerileri elde etmek amacıyla çok önemli olan teorik ve pratik bir bölüm bulacaksınız.

Teorik bölüm alana girişi içerirken, pratik bölüm grup çalışması, oyunlar, görevler vb. örnekleri içermektedir.

Sonuç olarak, platformda aşağıdaki bölümler/konular yer almaktadır:

 1. Kendi kendine eğitim kılavuzları ve platformun amaçları, kullanımları ve işlevlerine giriş.
 2. Kıbrıslı Türklerin sosyal içerme ve entegrasyonunun teşvik edilmesi ve kolaylaştırılması için Görsel Sanat, edebiyat, tiyatro, yaratıcı yazarlık, film ve fotoğrafçılık gibi sanatların kullanımına ilişkin eğitim modülleri ve materyalleri.

Kurs çevrimiçi olarak ücretsiz sunulmaktadır ve içeriği tüm ortak dillerde (Çekçe , Yunanca ,Fransızca, İspanyolca , Türkçe ve İngilizce) mevcuttur.

Bir öğrenci olarak 4 modülün tamamınından faydalanabilir veya bir modül içinde çalışabilirsiniz. Platform esnek ve tamamen kullanıcı dostudur.

IN-Create ekibi size harika bir öğrenci yolculuğu diler!

      Requirements

      Sanat alanında bir geçmiş zorunlu değildir.

      Frequently Asked Questions

      What web browser should I use?

      IN-Create platformu en iyi Chrome, Edge, Firefox ve Internet Explorer'ın güncel sürümleriyle çalışır.

      1. Course Number

       01
      2. Classes Start

      3. Price

       Free
      Enroll